Jadwiga Bialic grę na skrzypcach studiowała pod kierunkiem prof. Henryka Keszkowskiego w Akademii Muzycznej w Gdańsku, a następnie w klasie prof. Teresy Głąbównej i as. Macieja Lulka w Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończyła w 2006 roku. Uczestniczyła także w licznych solowych, kameralnych oraz orkiestrowych kursach mistrzowskich prowadzonych m. in. przez Albrechta Breuningera, Teresę Głąbównę, Nigela Kennedy’ego, Daniela Stabrawę.
Od 2003 roku prowadzi ożywioną działalność koncertową, najpierw jako koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej w Krakowie, a następnie w latach 2005-2009 jako drugi koncertmistrz Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, której jest współzałożycielką. Od 2008 roku związana jest z Orkiestrą Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.
Współpracuje z orkiestrami takimi jak Sinfonietta Cracovia, Capella Cracoviensis, Polska Filharmonia Kameralna w Sopocie oraz The Young Sound – Forum of Central Europe w Berlinie. Koncertuje ze znakomitymi dyrygentami i solistami, realizując szereg archiwalnych nagrań radiowych oraz znaczących produkcji płytowych (Centaur Reccord USA, Dux, Deutsche Welle, Universal Music).
Aktywna również jako kameralistka, występowała m.in. z Paulem Esswoodem, Sirkką Liisą Kaakinen-Pilch, Kevinem Kennerem, grając zarówno na instrumencie historycznym jak i na skrzypcach współczesnych. Od 2014 roku jest prymariuszem kwartetu smyczkowego Qarte oraz kwintetu fortepianowego Sonus. Wraz z mężem Arkadiuszem współtworzy duo skrzypcowo – organowe występując na licznych festiwalach muzyki organowej i kameralnej.
W 2014 roku rozpoczęła również działalność pedagogiczną jako nauczyciel gry na skrzypcach w Szkole Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu. Jest także współzałożycielem i zarazem koncertmistrzem Kameralnej Orkiestry Smyczkowej „Arco Cracovia”, działającej przy Fundacji Ars Organi im. Bronisława Rutkowskiego, której celem jest wspieranie edukacji i rozwoju artystycznego szczególnie uzdolnionej młodzieży.